اپل سرانجام به اشتباه خود اعتراف کرد / ایده مایکروسافت در مورد تبلت‌ها درست بود!

اپل سرانجام به اشتباه خود اعتراف کرد / ایده مایکروسافت در مورد تبلت‌ها درست بود!

اپل سرانجام به این نکته پی برد که مسیر تولید تبلت‌ در شرکت مایکروسافت، مسیر درست‌تری بوده است.

شرکت اپل چندین سال است که تلاش می‌کند به جهان ثابت کند لمسی شدن آیپدها نمایانگر آینده این دستگاه‌هاست. این شرکت مدت‌ها ایده استفاده از کیبورد، قلم نوری و دیگر تجهیزات روی آیپد‌های خود را رد و حتی مایکروسافت را به دلیل استفاده از این امکانات تمسخر می‌کرد. تا جایی که تیم کوک شش سال پیش هنگام معرفی آیپدهای اپل گفت:

رقیب ما دیدگاه متفاوتی دارد. مایکروسافت در ابتدا می‌خواست نوت‌بوک بسازد و حالا می‌خواهد رایانه‌های شخصی را به تبلت تبدیل کند و بالعکس. چه کسی می‌داند که آن‌ها در آینده چه کاری خواهند کرد؟

شباهت‌های تبلت‌های Surface و آیپدها

اما این هفته مشخص شد که محصولات دو رقیب شباهت بسیاری با هم دارند. هر دو از کیبورد‌های قابل حمل، پایه‌های قابل تنظیم و قلم‌های مخصوص برخوردارند و با انتشار قابلیت پشتیبانی از ماوس برای سیستم‌ عامل iPadOS، شرکت اپل به نوعی رسما قبول کرده که حق با مایکروسافت بوده است. بیل گیتس و همکارانش در آغاز ساخت و عرضه تبلت‌های خود به این مسئله پی برده بودند که مهم نیست قابلیت لمس تلبت تا چه حد روان باشد چون کاربران همواره ترجیح می‌دهند برای نوشتن و تایپ یک متن طولانی از کیبورد استفاده کنند.

شرکت اپل سرانجام اشتباهات خود را قبول کرد

بر اساس گفته‌های استیون سینوفسکی، مدیر عامل قبلی ویندوز، کاربران از یک رابط کاربری سریع و قابل اعتماد لذت می‌برند و همیشه دوست دارند به سریع‌ترین شکل ممکن اطلاعات خود را وارد دستگاه کنند. هدف شرکت مایکروسافت از ابتدا مشخص بود. آن‌ها متوجه این شده بودند که روان بودن صفحه نمایش لمسی در کنار تجهیزات مفید کارایی دارد و کاربران بیشتری را به خود جذب می‌کند. با این که شرکت اپل در سال‌های ابتدایی تبلت‌های قدرتمندی را ارائه داد، نتوانست آن طور که انتظار می‌رفت با مایکروسافت رقابت کند. حالا کاربران می‌بینند که این شرکت در تمامی آیپدها از تجهیزاتی مانند کیبورد و قلم استفاده می‌کند.

منبع: YJC

More Stories
اپل سرانجام به اشتباه خود اعتراف کرد / ایده مایکروسافت در مورد تبلت‌ها درست بود!
گوشی NEX 3S 5G ویوو با تراشه اسنپدراگون ۸۶۵ در راه است