رونمایی از خودروی قدرتمند بی ام و با موتور ۵۳۰ اسب بخاری

رونمایی از خودروی قدرتمند بی ام و با موتور ۵۳۰ اسب بخاری

شرکت بی ام و از خودروی جدید خود به نام ایکس ۶ (BMW X6) رونمایی کرده که خودرویی جوان پسند و قدرتمند با موتوری ۵۳۰ اسب بخاری است.

خودروی یادشده از نظر طراحی بین خودروهای شاسی بلند و کوپه قرار می‌گیرد و دارای سقف متحرک و شیشه عقبی مات شونده است. تایرهای بزرگ، سیستم چهار چرخ متحرک، امکان رانندگی در مسیرهای خارج از جاده، سیستم روشنایی قدرتمند لیزری از جمله دیگر مزایای این خودرو است.

سیستم نور لیزری این خودرو روشن کردن مسیر پیش رو را تا فاصله ۵۰۰ متری در صورت نبود مانع مزاحم ممکن می‌کند. خریداران این خودرو می‌توانند موتورهای مختلفی را برای نصب بر روی آن به شرح زیر انتخاب کنند: دو موتور بنزینی، دو موتور دیزلی، موتور هیبریدی یا برقی.

قدرت هر موتور دیزلی این خودرو ۲۶۵ اسب بخار است و در هر ۱۰۰ کیلومتر تنها ۶.۱۱ لیتر بنزین مصرف می‌کند. موتور بنزینی از نوع V۸ و M۵۰i بوده و ۵۳۰ اسب بخار قدرت دارد. این موتور در هر ۱۰۰ کیلومتر ۱۰.۴ لیتر بنزین مصرف می‌کند.

تمامی این مدل‌ها با استاندارد یورو ۶ سازگاری داشته و از سیستم خودکار هشت دنده Steptronic بهره مند هستند. سیستم هوشمند ترمز و شناسایی موانع، سیستم هشدار تغییر ناگهانی مسیر و قابلیت پارک خودکار از جمله دیگر امکانات این خودرو است. دو نمایشگر هوشمند ۱۲.۳ اینچی دسترسی سرنشینان به امکانات مختلف تفریحی و مسیریابی این خودرو را ممکن می‌کند. قیمت این خودرو هنوز اعلام نشده است.

منبع: newatlas

بیشتر بخوانید
تحریم های هواوی ۹۰ روز تعلیق می شوند
تحریم‌های هواوی ۹۰ روز تعلیق می شوند