با ویژگی‌های جدید بازی FIFA 20 آشنا شوید

با ویژگی‌های جدید بازی FIFA 20 آشنا شوید

همزمان با پایان یافتن فصل فوتبال در اکثر کشور‌های دنیا، سال بازی‌های ورزشی نیز به پایان خود نزدیک شده و باید به زودی منتظر معرفی سری جدیدی از بازی‌های ویدئویی ورزشی از طرف شرکت‌های مختلف باشیم، اما حقیقتا از نظر اهمیت تولیدات شرکت‌های بازی‌های ورزشی هیچ کدام به EA، قلب دنیای بازی‌های ویدئویی ورزشی نمی‌رسد. مهم‌ترین عنوان این شرکت با نام سری Fifa هرساله یکی از پرفروش‌ترین بازی‌ها در سراسر دنیا به خصوص کشور‌های فوتبال دوستی مانند انگلیس می‌شود. عنوان موفقی که با گذر زمان تنها پیشرفت داشته و روز‌به‌روز گیم‌پلی واقعی‌تری را ارائه می‌دهد.

البته چند ماهی تا عرضه نسخه جدید فیفا باقی مانده اما اخبار و شایعات برای عنوان جدید فیفا آغاز شده و برخی از ویژگی‌های جدید این بازی فاش شده است. طبق اخبار موجود تیم توسعه تخصصی بازی فیفا از سال گذشته به انتقادات و پیشنهادات کاربران گوش داده و در تلاش‌اند تا در سری بعدی فیفا ویژگی‌هایی طبق نظر خریداران اضافه نمایند. این ویژگی‌ها تاکنون بیشتر در موضوعات هوش مصنوعی، پاس‌کاری، شوت تک به تک، زمان‌بندی ضربه نهایی و مواردی از این دست بوده که با بهبود گیم‌پلی در این موارد، روند کلی بازی با پیشرفت چشمگیری مواجه خواهد شد.

با ویژگی‌های جدید بازی FIFA 20 آشنا شوید

در ادامه فهرست بهبود‌های فیفا ۲۰ به اختصار آورده شده است:

هوش مصنوعی در دفاع

  • سیستم دفاع جدید: بازنگری سیستم دفاع تیمی، اصلاحاتی در موقعیت و محل قرار گیری بازیکنان براساس روند انجام بازی ایجاد کرده است، همچنین عملکرد بازیکنان تحت کنترل گیمر نیز تاثیرات بیشتری در دفاع و نتیجه کار خواهد داشت.
  • تکل‌های برنامه ریزی شده: این سیستم جدید توجه بیشتری به نتیجه تکل‌های گیمر بر روی بازیکنان حریف خواهد داشت، به گونه‌ای که برای مثال پس از تکل، توپ در اختیار خود بازیکن بماند یا به هم تیمی‌های نزدیک به صحنه برسد.
  • کاهش تاثیرگذاری هوش مصنوعی: در نسخه جدید فیفا بازیکنان هم تیمی که در فواصل دور از صحنه ایستاده‌اند، کنترل و واکنش‌های کمتری توسط هوش مصنوعی خواهند داشت، در این حالت تکل یا توپ‌گیری خودکار توسط هوش مصنوعی کاهش یافته تا مدیریت دستی تیم توسط گیمر افزایش پیدا کند.
  • بهبود مدیریت دستی: در این حالت با افزایش چابکی و دقت بازیکنان، به گیمر‌هایی که مدیریت دفاع تیمی را در دست می‌گیرند، پاداش داده می‌شود.

ثبات در شوت‌زنی تک به تک

  • دقت شوت تک به تک: این ویژگی دقت و عملکرد شوت زنی در حالت تک به تک و به خصوص موقعیت‌های ساده درون محوطه جریمه را افزایش می‌دهد.
  • بهبود گل‌زنی: در حالت تک به تک، ایجاد موقعیت و گل‌زنی آسان را افزایش می‌دهد.
  • واکنش‌های دروازه‌بان: با ایجاد تغییرات در واکنش‌های دروازه‌بانان، دفع توپ‌های فوق‌العاده و واکنش‌های کم‌نظیر را کاهش داده تا در حالت تک به تک موقعیتی واقعی‌تر رقم بخورد.
  • شوت بیرون‌پا: تنها برای بازیکنانی با خصیصه شوت‌زنی بیرون‌پا، این ویژگی را بهبود خواهد داد.
  • ارتفاع و قدرت شوت: این ویژگی به گیمر اجازه می‌دهد تا شوت‌های محکم اما زمینی و دقیق را وارد دروازه حرف کند.
با ویژگی‌های جدید بازی FIFA 20 آشنا شوید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بیشتر بخوانید
پلی‌استیشن «وی آر» به زودی عرضه می‌شود
پلی‌استیشن «وی آر» به زودی عرضه می‌شود